Fotel Kritikus

Kritika arról, amit csak látok

Utolsó kommentek:

doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2022.11.16. 13:25:15

Balladisztikusan mesélt kutya disztópia alternatívjapánban stop motion(szerű) technikával elmesélve, wes anderson rendezésében, stílusjegyeivel. Covid előtt készült, de most sokkal erősebb, hatásosabb az összeesküvéses kutya majd emberbetegség.

Bejegyzés: Kutyák szigete

doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2020.09.28. 14:50:59

A trailer alapján azt hittem, mustardezredesakönyvtárbankötéllel. Vagyis, hogy a Cluedo is eljutott oda, hogy megfilmesítsék.
Ezzel szemben igen izgalmas, de rendesen kicsavart óckúl krimi lett. Jó alakításokkal, remek helyszínnel, és jelmezekkel.

Bejegyzés: Tőrbe ejtve(2019)

doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2020.08.24. 15:06:00

Fontos megjegyezni, mert nagy a különbség a based on a true story, és az inspired by true events között! Ez a film ez utóbbi.
.
Meg akartam nézni, mikor kijött, de mindenhol csak szinkronnal volt, pedig ezt eredeti nyelven kell látni!
Aragorn és az új Penge. Nem semmi szereposztás! És mind a ketten nagyon jól hozzák a figurájukat.
Érdekes alapfelvetés, mégha nem is mutat semmi újat. Ami bejött, hogy a rasszizmus mellé a tanult/nem tanult ellentétet, lenézést is behozzák.
A jelmezek, a kocsik, a kor nagyon eltalált, hangulatos lett.

Bejegyzés: Zöld könyv (2018)

Usulkjt001 2019.12.24. 14:30:34

A magam részéről ez ugyanúgy nem igazi Star Wars film, mint a többi Disney termék, de ez legalább nézhető és néha humoros is, időnként meg mintha még mondanivalója is lenne, bár erre azért nem vennék mérget.

Végül is nézhető egyszer, ellentétben az Ébredő Hasmenéssel vagy az Utolsó Jetivel. Azok nézhetetlen színvonalú fércművek.

Bejegyzés: The Mandalorian(2019)

krono_gabor 2019.08.01. 10:54:00

@eßemfaßom meg áll:
Fogadd el, hogy vannak filmek amelyek kimondottan Moziba lettek tervezve. Például a Hang nélkül otthon 720p-ben nem adja azt az élményt mint egy moziban.
Pedig az a film messze van a vizuális maszturbációtól :)

Bejegyzés: Ruben Brandt, a gyűjtő(2018)

Hegge Balázs 2019.05.10. 14:09:20

@röf: A reaktor meg leolvadt hűtés hiányában....

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

röf 2019.05.10. 09:50:41

@szepipiktor:
Gőzrobbanás volt a reaktoron belül..
Nyilván nem az acél reaktortartály robbant föl...
Csak arra akartam fölhívni a cikkíró figyelmét, hogy "erőműi blokk"-nak a hőforrást, gőzfejlesztőt, turbinát, generátort, és a hozzátartozó segédberendezéseket szokás érteni.
Így együtt.

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

MEDVE1978 2019.05.10. 09:00:40

@szepipiktor: A történetet a legtöbben ismerik az idősebbek közül, nem hiszem, hogy a fiatalok között annyira ismert lenne. Ebből a szempontból értelmes dolog filmet csinálni belőle, igazából az emberi hülyeség, a diktatórikus embertelenség és a mentést végzők részéről a hősiesség mementója. Az is igaz, hogy normális filmet még nem csináltak témában, csak zombis horrort, illetve dokumentumfilmeket. Ez most egy drámai megközelítés, szerintem is jó. Az angol nyelv ugye kötelező, mivel HBO és amerikai piac, de engem mindig zavar sajnos az, hogy itt angolul beszélnek erőltetett orosz akcentussal (ezzel mutatva, hogy igazából oroszok). Azt az ugrálást, amit a kritikában írnak, én is rendezői eszköznek érzem, ami a káoszt, zavart próbálja érzékeltetni.
Az első rész nekem is nagyon tetszett, rengeteg mindent hitelesen visszaad és a hangulata félelmetes. Sok esetben mintha az ember nem is katasztrófáról szóló, hanem horrorfilmet látna...

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

FOUREY · http://baloldaliliberalis.blog.hu/ 2019.05.10. 08:43:40

@szepipiktor: Ez komoly kérdés? Most leszámítva a minősítéseket, amikkel nyilván lehet vitatkozni, mert van, aki szerint pont, hogy jó a minisorozat. De komolyan azt kérdezed, hogy fikciós formában miért dolgoznak fel egy 30 éves eseményt? Kevés dolog van, ami az emberi kultúrában állandóbb jelenség, mint az emberekkel éppen megtörtént dolgok fikciós formában való újra elmesélése. Nézz már körül, de tényleg. Miért? Mert ezek traumatikus, erős, nehezen feldolgozható, érzelmekkel erősen átitatott élmények és a fikció lehetővé teszi, hogy az emberek ne csak átgondolják, de egy kicsit újra is éljék ezeket a dolgokat. Ezért van pl. annyi háborús regény, minden nagyobb háborúról. Ugyanez forradalmakról, történelmi válsághelyzetekről. És nem csak Shakespeare írt ilyet, meg Zrínyi, de gyakran gagyi ponyvaszerzők is, tömegesen, mert a fenti okból mindig erős társadalmi igény van rá. Pont emiatt a hatásmechanizmus miatt, az újraéléses technikákat terápiás céllal is szokták alkalmazni (lásd pszichodráma).

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

szepipiktor 2019.05.10. 08:34:57

@röf: Nem a reaktor robbant fel, hanem gőzrobbanás történt és az nyitotta meg a blokk szerkezetét és szórta a levegőbe a szennyezőanyagot...
Akkor éppen utolsó napos volt az exem a lányommal, külföldi rokonok telefonáltak, hogy gond van, mert ott már mérték a megemelkedett szennyeződsét és még ki is tudták számolni a forrást.
Ezért mi bezárkózva vártunk és döbbenten néztük a május 1-i felvonuláson a tömeget...
Szóval nem volt semmi reakor meg hasonló robbanás, a gőzrobbanás szórta szét a szennyeződést, gyakorlatilag mint egy piszkos bomba funkcionált.
Ha valódi robbanás történt volna - amit rendre hazudik itt is az atomellenes aktivistaközösség -, akkor nem lett volna idő az evakuálásra...

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

szepipiktor 2019.05.10. 08:25:07

Ez a mű gyakorlatilag arra példa, hogy egy újszülöttnek minden vicc új.
Egy új generációnak készült, a trendeknek megfelelően.
Csak az a bibi, hogy közeli még a történek, meghatározó azok száma, akik megélték a kort, gyakorlatilag az "újszülöttek" az ők gyermekeik...
Ezért botrányos az címlapon Matalin Dóra kritikája is, hiszen nem a valóságról ír, nem is a filmről, hanem az ezreszer dokumentált, tényekkel körülbástyázott történetet tálal aktuális világmegváltó szenzációként.
Egy új pókember, egy új emlékmás és a többi újragondolt, genderaktivista alapú remake elmegy, hiszen kell a fiatal korosztálynak is valami. De egy dokumentált történelmi katasztrófáról egy gagyi minisorozat? Minek? Mit ad mást, mitn amit tudunk és az új korosztálynak is megismerhető lenne.
Marketing. Médán keresztüli agymosás csupán.

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

Spiritual 2019.05.09. 20:33:21

Az esemény után a pálmánk összenőtt levelet hozott. Mindenképpen megnézem a filmet.

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

mentorosh lecsó 2019.05.09. 20:19:50

Hatásvadász, "lelki terror", hősi eposz... Már megint ! :(((

Csernobil az emberi f@szság örök mementója marad ! A balesethez vezető folyamtokról, emberi és tervezési hibákról miért nem szól a film ?! Jahhh... mert nem lenne clickbait a HBO-n ???

Nevetséges az egész...

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

Jossarian 2019.05.09. 19:09:25

Koszi, mar toltom is. Erdekes lehet

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

Medgar 2019.05.09. 18:37:51

Én úgy éreztem a tanácstalanságot, káoszt, kapkodást próbálták felerősíteni ezekkel a váltásokkal.

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

röf 2019.05.09. 17:56:34

Úgy Istenigazából nem tudom, mi szükség van erre a filmre, de legyen.
(Amúgy nem a 4. blokk robbant fel, "csak" a reaktor.)

Bejegyzés: Villámkritika: Csernobil(2019)

zirrian 2019.02.21. 15:31:54

A Mad Max: Fury Roadot én nemtom venném-e rebootnak...nem indítja újra a sztorit, nem meséli el megint az eredettörténetet, Max karaktere nem változik, csak a színész lett más. Nekem ez inkább folytatás, á la James Bond.

Bejegyzés: Aladdin és társai… Kell ez nekünk?

Void Bunkoid 2019.02.21. 09:59:01

"em fog leülni elé egy 16 éves srác vagy csaj, hogy megnézze. Inébb Kínosnak fogja érezni a mellbimbót Batman ruháján és a kék Swarcit, mint keménynek."

Az igazat megvallva bármilyen szuperhősös film megnézése 16 évesen már kínos nem a filmre, hanem a mozinézőre nézve.

Elnézést, ha megsértek embereket, de - ugyanez igaz a Transformers-sorozatra is - már igazából 12 évesen nem értettem, hogy mitől sztori, vagy filmet érdemlő valami az, ahol az a "cselekmény" lényege, hogy 120-150 percen keresztül négyemeletes ház méretű CG robotok vagy hülyepizsamás, soha meg nem sérülő és nagyrészt szintén CG "szuperhősök" verekednek?

Pont erre reflektáltam, hogy rengeteg matinésávban leadott nickelodeonos rajzfilm, ami "gyerekeknek való"-nak tűnik a bugyuta, túlszaturált megjelenítés miatt, néha meglepően ironikus/társadalomkritikus, felnőtt aggyal inkább befogadható valami, míg ezek a tiniknek-fiatal felnőtteknek szánt kétórás agyatlan csihipuhik meg inkább valók hatéveseknek. Oké, jó dolog a verekedős akciójelenet, de nem két órán keresztül, és nem unalmas tétnélküliséggel.

Bejegyzés: Aladdin és társai… Kell ez nekünk?

eßemfaßom meg áll 2019.02.21. 09:04:16

Ami film 720p-ben nem jó film csak moziméretben jó film az nem jó film hanem vizuális maszturbáció

Bejegyzés: Ruben Brandt, a gyűjtő(2018)

midnight coder 2018.11.26. 19:50:46

Az a művészet amihez érteni kell, az egy kalap szart sem ér. A művészetnek pont az lenne a lényege, hogy a tudatosságon túl érintsen meg. Ezzel szemben a mai művészek ideológiákat gyártanak, rejtvényeket amiket igazán csak az ért meg aki főállásban ezzel foglalkozik, problémákat amik az ebet sem érdeklik, közben pedig sírnak a meg nem értés és a közöny miatt.

Bejegyzés: Ruben Brandt, a gyűjtő(2018)
süti beállítások módosítása